Pojďte se se mnou podívat jak to vypadá a jak se žije v:  

 

- Česká republika

- Slovensko

- Kypr

 

- Rakousko

- Maďarsko

- Polsko

 

- Německo

- Dánsko

- Portugalsko

 

- Španělsko

- Francie

- Velká Británie

 

- Irsko

- Nizozemí

- Japonsko

 

- Itálie

- Vatikán

- Mexiko

 

- Nizozemské Antily

- Aruba

 


 

Mexiko

Mexico City (město)

Catedral Metropolitana Palacio de Bellas Artes Zókalo a Palacio Nacional Moderní budovy Moderní architektura
 

Mexico City patří k nejlidnatějším městům světa. Nalezneme zde historické budovy z období kolonialismu, starodávné indiánské stavby, které tu jsou vedle moderních výškových budov současnosti. Historický střed města tvoří velké obdélníkové náměstí Zócalo s obrovskou vlajkou a katedrálou.


 

Mexico City
(Torre Latino Americana)

Torre LatinoAmericana Pohled na Av.Juarez Pohled z vyhlídky Pohled z vyhlídky Pohled z vyhlídky
 

Torre LatinoAmericana je nejvyšší mrakodrap Latinské Ameriky, který byl postaven v roce 1956 a je vysoký 180 m. Na jeho vrcholu ve 41.patře je restaurace s vyhlídkou na celé město.


 

Mexico City
(monumenty)

Balderas Monumento a los Ninos Héroes Fuente de la Diana Cazadora Monumento a la Independencia Výšková budova na Paseo de la Reforma
 

V hlavním městě Mexika nalezneme mnoho odkazů, památníků na minulost této země, která si musela nejdříve získat svoji nezávislost od koloniálního Španělska (1821), a následně si musela uhájit svoji suverenitu i před Spojenými státy americkými (1846-48).


 

Mexico City
(obyvatelé)

Domorodé tance Domorodé zvyky Jízdní policie Shromáždění na Zócalu Městské trhy
 

Převážná většina obyvatelstva patří mezi mestice s římsko katolickým vyznáním. Vyskytují se tu samozřejmě také i indiánské menšiny se svojí starobylou kulturou. Mexico City je v současnosti velmi rychle se rozrůstající město, co se týká počtu populace, proto zde jsou velmi často lidmi přeplněná místa, jako např. metro, tržiště apod.


 

Mexico City
(muzea)

Antropologické muzeum Vykopané hrobky Nástěnná malba Rekonstrukce způsobu žití Nástěnné malby z Evropy
 

V Mexico City se nachází jedno z nejznámnějších muzeí, které se zabývá původními obyvateli Severni a střední Ameriky. Naleznete zde archeologické artefakty těchto obyvatel, rekonstrukce jejich života a to od dávné minulosti, kdy překročili Beringovu úžinu až po současnost.


 

Teotihuacán
(pyramidy)

Pyramida Slunce a Třída mrtvých Pyramida Slunce Pyramida Měsíce ze Třídy mrtvých Pyramida Měsíce Quetzalcoatlův chrám
 

Trosky Teotihuacánu se svými obrovskými pyramidami Slunce a Měsíce jsou jednou z nejzajímavějších archeologických lokalit v této oblasti a leží asi 45 km od Mexico City. Město vzniklo asi ve 2.století našeho letopočtu a v období svého rozkvětu (6.-7.století n.l.) v něm mohlo žít až 200 tis. lidí. Pyramida Slunce má 220 m dlouhé strany a výšku 65 m. Na obě z pyramid je možný výstup po příkrých schodech.


 

Mexico City
(zoopark)

Krokodýl Jaguár Papoušek ara Nosál Kapybary
 

V Mexico City podobně jako i v jiných velkých městech nalezneme i zoopark. Ten mexický je zajímavý tím, že zvířata (zejména ta americká) se tu často vyskytují ve svém typickém prostředí, neboť subtropické podnebí k tomu velmi přispívá a daří se tu většině teplomilné flóry růst přímo pod širým nebem. Jednou z atrakcí v Jardin Zoológico je aviárium s barevnými papoušky, kdy návštěvníci se mohou přímo pohybovat v obří voliéře.