Pojďte se se mnou podívat jak to vypadá a jak se žije v:  

 

- Česká republika

- Slovensko

- Kypr

 

- Rakousko

- Maďarsko

- Polsko

 

- Německo

- Dánsko

- Portugalsko

 

- Španělsko

- Francie

- Velká Británie

 

- Irsko

- Nizozemí

- Japonsko

 

- Itálie

- Vatikán

- Mexiko

 

- Nizozemské Antily

- Aruba

 


 

Japonsko

Narita (Čiba)

Narita, město Narita, chrám Narita, jezírko Narita, kapři koi Narita, vrchol chrámového komplexu
 

Městečko nedaleko Tokia, v blízkosti mezinárodní letiště, hotelové komplexy. Chrám Šinšódži s typickými japonskými zahradami byl založen asi před 1000 lety, patří k buddhistické sektě šingon a každoročně sem přichází asi 10 mil.návštěvníků.


 

Tokio (Tokio)

Tokio, Ueno, Chuo dori Tokio, Atago dori Tokio, Kasumigaseki Tokio, Sotokanda Tokio, Akihabara - Electriccity
 

Tokio, hlavní město Japonska je velmi moderní město vystavěné z betonu, kamene, skla a kovu. Najdeme v něm spíše nové výškové, převážně finanční, stavby a moderní obchodní čtvrti. Historických budov je již podstatně méně za což může zejména zemětřesení z roku 1923, kdy zahynulo 140 tis.lidí a bombardování za II.sv.války, kdy bylo mnoho historických budov zničeno.


 

Tokio - Ueno(Zoo)

Orlík kejklíř - Terathopius ecaudatus Tučňáci - Sphenisciformes Medvěd lední - Thalarctos maritimus Medvěd hnědý - Ursus arctos Makak červenolící - Macaca fuscata
 

V tokijské zoologické zahradě ve čtvrti Ueno můžete spatřit jak exotická zvířata celého světa jako jsou sloni, nosorožci, žirafy, atd., tak i pro Japonsko typické druhy, kterými jsou jeřáb mandžuský (japonský) (Grus japonensis), hnědý medvěd (Ursus arctos) z ostrova Hokkaidó či japonský makak červenolící (Macaca fuscata), který obývá ostrovy Šikoku, Kjúšú, Hondo a Jakušima.


 

Tokio - Narita
(krajina)

Park Hibiya-Koen Hibiya Bambusový les Rýžová pole Smíšený neopadavý les
 

Krajina v tokijské nížině je rovinatá, s dostatkem vlhkosti díky které se tu vyskytuje velmi bujná vegetace. V Tokiu je zeleň pouze v parcích. V okolí Tokia nalezneme rýžová pole, bambusové lesy i husté smíšené neopadavé lesní porosty.


 

Tokio
(město)

Tokio na řece Sumidě Most Nijubashi do císařského paláce Park Kokyogaien Budhistická svatyně Aquapark před Otemachi
 

Tokio s 11.856 tis.obyvateli leží na řece Sumidě. V centru se nachází císařský palác obehnaný vysokou kamennou zdí a širokým vodním příkopem. Za zdmi se rozprostírají překrásné zahrady, které je však možno navštívit pouze 2x v roce, a to 2.1. (Nový rok) a 23.12. (císařovy narozeniny), kdy jsou otevřeny i pro veřejnost.