Pojďte se se mnou podívat jak to vypadá a jak se žije v:  

 

- Česká republika

- Slovensko

- Kypr

 

- Rakousko

- Maďarsko

- Polsko

 

- Německo

- Dánsko

- Portugalsko

 

- Španělsko

- Francie

- Velká Británie

 

- Irsko

- Nizozemí

- Japonsko

 

- Itálie

- Vatikán

- Mexiko

 

- Nizozemské Antily

- Aruba

 


 

Francie

Paříž (Paris)

Paříž - město nad Seinou Paříž - Vítězný oblouk Paříž - Notre Dame Paříž - Invalidovna Paříž - Panteon
 

Hlavní město Francie. Moderní centrum obchodu, financí, ale i centrum módy, umění a mnoha historických pamětihodností. Nalezneme zde široké bulváry, mnoho tradičních kaváren a restaurací. Mezi nejznámější objekty patří Eiffelova věž, Vítězný oblouk, Louvre, katedrála Notre Dame a mnoho dalších.


 

Paříž (Eiffel)

Paříž - Eiffelova věž Eiffel - pohled na Trocadero Eiffel - pohled na Elysees Eiffel - pohled na Avenue du pt Kennedy Eiffel - pohled na Vítězný oblouk
 

Eiffelova věž je ocelová rozhledna, kterou postavil při příležitosti světové výstavy v Paříži A.G.Eiffel roku 1889. Je vysoká 321 m, na její stavbu se spotřebovalo asi 7000 t železa a 2,5 mil.nýtů. Do roku 1931 to byla nejvyšší stavba světa. Za optimálních podmínek má dohlednost do vzdálenosti 67 km.


 

Paříž (Louvre
a Musée d'Orsay)

Louvre - brána Louvre - hlavní vstup Pyramida Louvre - expozice Musée d'Orsay - hodiny Musée d'Orsay - impresionisté
 

Louvre - je obrovské muzeum shromažďující lidské výtvory celých dějin. Můžeme zde spatřit obrazy, sochy a jiné lidmi vytvořené předměty z celého světa v éře celých lidských dějin. Celá obrovská expozice se dělí do třech oddělení: Denon, Sully a Richelieu a ty se dále rozkládají v několika podlažích. V muzeu d'Orsay jsou sbírky obrazů a soch, konají se tu výstavy předních děl (př.v roce 2002 Monet, Vélazquez).