Pojďte se se mnou podívat jak to vypadá a jak se žije v:  

 

- Česká republika

- Slovensko

- Kypr

 

- Rakousko

- Maďarsko

- Polsko

 

- Německo

- Dánsko

- Portugalsko

 

- Španělsko

- Francie

- Velká Británie

 

- Irsko

- Nizozemí

- Japonsko

 

- Itálie

- Vatikán

- Mexiko

 

- Nizozemské Antily

- Aruba

 


 

Kypr

Lemesós
(Limassol)

Lemesós, pobřežní třída Lemesós, obchodní centra Lemesós, řecká pravoslavná církev Lemesós, muslimský minaret Lemesós, jižní pobřeží Kypru
 

Druhé největší město Kypru je významným obchodním, hospodářským a turistyckým centrem. Nalézá se na jižním pobřeží ostrova a má velmi dobře vybudovanou infrastrukturu s mnoha obchody, restauracemi a hotelovými komplexy. V blízkosti se nalézají velmi významné archeologické lokality.


 

Středozemní
moře

Moře, písečné pláže Moře, kamenité pobřeží Moře, zákoutí Afroditina pláž Páfos, přístav
 

Středozemní moře při jižním pobřeží Kypru je čisté a teplé. Z moře jsou vyplavovány velmi hrubé zaoblené štěrky až balvany, proto aby nedocházelo k poškozování těchto míst jsou naproti písečným plážím postaveny zábrany (kamenné hráze). Podnebí je suché. Při pobřeží lze nalézt mnohá překrásná zákoutí, v turistických oblastech rostou i eukalyptové lesy.


 

Archeologické
památky

Amathus, archeologie Amathus, archeologie Kourion, řecké divadlo Kourion, mozaika Páfos, archeologie
 

Na Kypru se nalézá mnoho historických pamětihodností od antických sídel po pevnosti z dob středověku. Mezi nejvýznamnější patří archeologické lokality Kourion, Amathus a Páfos. Nachází se zde překrásné vápencové mozaiky.


 

Příroda
a krajina

Krajina u přehradní nádrže Germasogeia Olivovník evropský - Olea europaea Opuncie Slanorožec bylinný Ještěrka
 

Středomořské suché klima vytváří na Kypru typický krajinný ráz. Krajinu tvoří zvlněné vápencové kopce, pokryté porosty trnitých machií, kaktusových opuncií a ze stromů zde rostou olivovníky. Ve městech jsou vysazovány eukalypty, pěstují se pomeranče, na západě i banány. Zvířena ostrova je chudší, za zmínku stojí místní poddruh muflona a množství ještěrek, které se sluní na rozehřátých kamenech.