Pojďte se se mnou podívat jak to vypadá a jak se žije v:  

 

- Česká republika

- Slovensko

- Kypr

 

- Rakousko

- Maďarsko

- Polsko

 

- Německo

- Dánsko

- Portugalsko

 

- Španělsko

- Francie

- Velká Británie

 

- Irsko

- Nizozemí

- Japonsko

 

- Itálie

- Vatikán

- Mexiko

 

- Nizozemské Antily

- Aruba

- Řecko


 

Rakousko

Vídeň (město)

Přírodovědné muzeum Hofburg Radnice Parlament Divadlo
 

Hlavní město Rakouska je politickým a hospodářským centrem a sídlem vlády, rozkládá se v úrodné dunajské kotlině. Žije zde 1/5 obyvatelstva země. Ve městě je mnoho pamětihodností a zajímavostí. Nalezneme zde muzea, archívy, galerie, kostely, paláce, rozsáhlé parky a bohaté umělecké sbírky.


 

Vídeň
(památky)

Stephansdom Památník knížete Schwarzenberga Josef II. před Hofburgem Vídeňský fiakr Městský park
 

V centru města se nachází mnoho významných staveb, mezi nejznámější patří dvorní hrad Hofburg, tvořící velkou skupinu budov, Stará radnice, Stephansdom, Kunsthistorické a přírodovědné muzeum a mimo centrum např. rozsáhlý zámecký komplex Schönbrunn.


 

Vídeň
(Schönbrunn)

Celkový pohled Zámek Schönbrunn Gloriette Zahrada pod Gloriette Zahrada
 

Na tomto místě původně stál lovecký zámeček z roku 1550, který byl roku 1683 zničen Turky. V letech 1695-1713 zde vzniklo císařské sídlo, které bylo dále v letech 1744-1749 rozšířeno podle vzoru z Versailles.


 

Vídeň
(zoopark)

Sika - Cervus nippon Sob - Rangifer tarandus Gepard - Acinonyx jubatus Pelikán kadeřavý - Pelecanus crispus Antilopa koňská - Hippotragus equinus
 

Vídeňský zoopark v Schönbrunnu patří k menším co do velikosti avšak je velmi zajímavý co do rozmanitosti. Můžete tu zhlédnout cizokrajná zvířata z celého světa.