Pojďte se se mnou podívat jak to vypadá a jak se žije v:  

 

- Česká republika

- Slovensko

- Kypr

 

- Rakousko

- Maďarsko

- Polsko

 

- Německo

- Dánsko

- Portugalsko

 

- Španělsko

- Francie

- Velká Británie

 

- Irsko

- Nizozemí

- Japonsko

 

- Itálie

- Vatikán

- Mexiko

 

- Nizozemské Antily

- Aruba

 


 

Aruba

Oranjestad (hl.město)

Holandská architektura Hlavní náměstí Honosné Casino Muzeum numismatiky Cesta do hotolevé oblasti
 

Oranjestad je hlavním městem ostrova Aruba, nachází se na jihovýchod od hotelových komplexů. Je to malé městečko s domy, které svojí barevností ukazují na holandskou přítomnost. Naleznete zde muzea, obchodní centra, casína i mnoho dalších turistických atrakcí. Mezi nejznámější patří výlet na podmořskou ponorku z místního Nautilus centra, který příjde asi na US$83,00.


 

Aruba
(nekonečné moře a pláže)

 

Karibské moře, co ještě víc dodat...průzračné, teplé, tyrkysově modré. Pobřeží je tvořeno korálovým pískovcem s rozsáhlými plážemi pokrytými jemným pískem. V hotelové oblasti je vybudována velmi dobrá plážová kultura se vším co si i nejnáročnější plážový turista může přát.


 

Bubali
(ptačí rezer-
vace)

Ptačí rezervace Vodní kanály Vodní plocha Lovící volavka Ryby
 

"Bubali Bird Sanctuary" je jednou z několika přírodních ptačích rezervací na ostrově. Jelikož Aruba se nachází nedaleko pobřeží Jižní Ameriky vyskytuje se tu mnoho zejména vodního ptactva jako pelikáni, kormoráni, volavky či plameňáci. Ikdyž mnoho vodních ploch tu nenajdeme přesto ty které se tu nachází jsou plné ryb.


 

Aruba
(příroda)

Kokosová palma Drozdci plaví (Mimus gilvus) Květy Pestrá ještěrka Motýlí farma
 

Aruba je malý, zalidněný ostrov, ve vnitrozemí suchý, porostlý akáciemi a kaktusy. Z živočichů, kteří se tu vyskytují stojí za povšimnutí ještěři, kteří se tu vyskytují od velkých zelených leguánů až po mnoho pestře vybarvených drobných ještěrek. Na ostrově nežijí žádní velcí savci. Jelikož ostrov leží hluboko v subtropickém pásmu neklesají tu celoročně denní teploty pod 27 st.Celsia.